Opera 12 domyślnie z wyłączoną akceleracją sprzętową

Pawel Cebula, 23-04-2012 | Źródło: Opera Desktop Team

Opera Software, jako jeden z niewielu producentów z przeglądarek, nie zdecydowała się na wprowadzenie szybszego harmonogramu wydawania kolejnych wersji swoich aplikacji. Wielkimi krokami zbliża się premiera Opery 12, w której największą nowością będzie akceleracja sprzętowa.

Prace nad Operą 12 trwają od wielu miesięcy, wielu konkurencyjnych producentów zdążyła w tym czasie wydać kilka kolejnych wersji. Wkrótce przeglądarka ta wkroczy w fazę beta, co oznacza, że premiera jest już naprawdę bardzo blisko i wkrótce użytkownicy będą mieli możliwość skorzystania z jej możliwości.
 
Jedną z największych nowości w tym wydaniu przeglądarki jest akceleracja sprzętowa. Założenia były ambitne - akceleracji sprzętowej miał być poddawany każdy element przeglądarki - nie tylko poszczególne fragmenty strony, ale nawet sam interfejs użytkownika. Funkcja ta miała być dostępna w przypadku systemu Windows, Linux i OS X.
 
Okazuje się, że domyślnie akceleracja sprzętowa w najnowszej Operze będzie wyłączona. Powodem takiej a nie innej decyzji jest to, że akceleracja sprzętowa nie zawsze daje rezultaty lepsze niż bardzo dobrze zoptymalizowana Vega. W związku z tym, użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad tym, czy woli skorzystać z nowszego, czy starszego rozwiązania.
Ocena 2.48/5 (49.6%) (396 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.