Większość przeglądarek wspiera HTML5 Video

Pawel Cebula, 20-04-2012 | Źródło: TheNextWeb

Pod kątem wtyczki Adobe Flash kierowanych jest wiele rozmaitych zarzutów. Duża część zwolenników nowoczesnych standardów uważa, że przyszłością jest HTML5, który możliwie jak najszybciej powinien wyprzeć Flash. Interesująco prezentują się dane dotyczące przeglądarek i obsługi HTML5.

Zdecydowana większość stron internetowych oferując treści wideo korzysta z Flasha. Jest to zdecydowanie najprostszy i najpewniejszy sposób na dostarczenie określonego rodzaju materiału wszystkim internautom. Zdecydowana większość komputerów z dostępem do Internetu ma zainstalowaną wtyczkę Flash firmy Adobe.
 
Naturalną alternatywą jest HTML5 i obsługa elementów wideo. Właściciele serwisów internetowych dość zgodnie wypowiadali się w tym temacie - z ewentualnym zastąpieniem Flasha przez HTML5 trzeba będzie poczekać do chwili, aż zdecydowana większość przeglądarek internetowych bez problemu obsłuży nowy standard.
 
Okazuje się, że problem z obsługą HTML5 Video ma praktycznie tylko Internet Explorer (wersje 6, 7 i 8) - te trzy wydania przeglądarki Microsoftu mają w sumie 22% udziałów w rynku. Istnieje jeszcze problem przeglądarek w najtańszych telefonach (ok. 4% ruchu generowanego w sieci). Oznacza to, że 74% wszystkich przeglądarek bez problemu radzi sobie z HTML5 i obsługą elementów wideo.
Ocena 2.84/5 (56.88%) (231 głosów)
  • Śledzik
TAGI: wideo,   html5,   video   adobe,   flash,  

Komentarze:

  • IE spada
    Dodał: Gość data: 2012-04-21
    Hola, hola 22% mają przeglądarki IE razem z wersją 9! :)
    ten antyk spada na łeb na szyję...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.