Google ostrzega przed malwarem

Pawel Cebula, 19-04-2012 | Źródło: WebProNews

Koncern z Mountain View ma wiele możliwości zakomunikowania użytkownikom, ale i właścicielom stron, że konkretne witryny mogą być zainfekowane, co rodzi pewne zagrożenia. Ostatnio Google poinformowało, że ponad 20 tys. stron mogło zostać zainfekowanych malwarem.

W ostatnich dniach rozesłana została wiadomość, w ramach której Google informuje o tym, że niektóre ze stron mogły zostać zhakowane i w ich kodzie mogły zostać umieszczone fragmenty złośliwego kodu, który w przypadku części użytkowników rodzi pewne zagrożenia.
 
Google opisuje jednocześnie, że osoby trzecie umieszczając w kodzie strony JavaScript, powodując w efekcie przeniesienie użytkownika na inne niebezpieczne strony. Przedstawiciele zespołu Google Search Quality poinformowali, ze webmasterzy powinni szukać fragmentu "eval(function(p,a,c,k,e,r)".
 
Wyszukiwarkowy gigant już kilkukrotnie interweniował u właścicieli serwisów internetowych, aby Ci zwrócili uwagę na ewentualne zagrożenia. W efekcie, Google przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa wielu użytkowników korzystających zarówno z serwisów internetowych, jak i pośrednio z usług Google.
Ocena 2.83/5 (56.55%) (261 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google,   malware,   spam  

Komentarze:

 • adp
  Dodał: Gość data: 2012-04-19
  Nic a nic z tego newsa nie zrozumiałem.
  Malware jest na pęczki w sieci, a "packer" to tylko jeden z wieeeelu przykładów maskowania.
  W zasadzie to z tą formą kodu już dawno nie miałem do czynienia, ostatnio trafiają mi się dużo bardziej wyszukane okazy.

  A prawda jest taka, wielu orientuje się że coś jest nie halo, gdy przeglądarka wywali warninga, albo gdy wyszukiwarka oznaczy jako potencjalne zagrożenie. W wielu przypadkach trochę jednak trwa zanim strona trafi na jakąś blacklistę - do tego czasu "hulaj dusza".

  No ale wracając do tematu, to co? Google ma teraz jakoś lepiej informować o zainfwkowaniu strony czy co? Bo z treści to nic nie wynika.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.