Kto jeszcze był zainteresowany Instagramem?

Pawel Cebula, 17-04-2012 | Źródło: Mashable

Przejęciu usługi Instagram towarzyszyło klika ciekawych aspektów. Jedną z największych niespodzianek jest jednak to, że na zakup zdecydował się Facebook. Kto jeszcze był zainteresowany zakupem tego serwisu?

Z wielu źródeł wiadomo, że Instagram został kupiony przez Marka Zuckerberga za kwotę 1 miliarda dolarów. Ostatnio okazało się, że od momentu złożenia oferty przez CEO Facebooka do sfinalizowania całej transakcji minęły zaledwie dwa dni. Tempo ekspresowe, tym bardziej, że zakupem tej usługi było zainteresowanych wiele firm.
 
Okazuje się, że przejęciem Instagram zainteresowany był również Twitter, który od dłuższego czasu próbował dobić targu z właścicielami serwisu, pozwalającego m.in. na dzielenie się swoimi zdjęciami. Jack Dorsey swojego czasu dość aktywnie zajmował się wspieraniem Twittera, uczestnicząc m.in w zamkniętych testach tej usługi, czy inwestując w nią finansowo.
 
Nie dziwi więc to, że pojawiły się plany przejęcia Instagrama przez Twittera. Oferta przedstawiona przez Marka Zuckerberga okazała się jednak zdecydowanie atrakcyjniejsza, stąd też tak szybko udało się załatwić wszystkie sprawy formalne, związane z przejęciem serwisu.
Ocena 2.66/5 (53.11%) (366 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.