Facebook udostępni wszystkim adresy e-mail

Pawel Cebula, 16-04-2012 | Źródło: FB Newsroom

Facebook prezentując jakiś czas temu swoją zintegrowaną usługę pozwalającą na zarządzanie wiadomościami wzbudził dość duże zainteresowanie. Niestety, niewiele osób korzystających z tego serwisu wie, że możliwe jest ustalenie nazwy użytkownika adresu e-mail w domenie @facebook.com, na którą można otrzymywać wiadomości.

Możliwości, jakie oferuje serwis Marka Zuckerberga są coraz potężniejsze. Wiele osób, w tym programiści, są z tego faktu bardzo zadowoleni, gdyż otrzymują oni możliwość znacznie lepszej interakcji z użytkownikami za pośrednictwem Facebooka. Cieszy również zakres ustawień związanych z działaniem serwisu.
 
W 2011 roku, w trakcie konferencji f8, Mark Zuckerberg poinformował, że każdy użytkownik tego serwisu ma możliwość założenia własnej skrzynki w adresie @facebook.com. Osoba taka określa nazwę użytkownika, która będzie pełniła również dodatkowe funkcje - np. pozwalając na dostęp do profilu dzięki adresowi facebook.com/nazwa_uzytkownika.
 
Z racji tego, że niewielka część spośród 850 milionów użytkowników wie o tej możliwości, rozpoczął się proces udostępniania tej opcji dla wszystkich. Osoby, które do tej pory nie określiły swojej nazwy użytkownika i korzystają z tzw. "vanity URL" otrzymają odpowiedni komunikat, proponując podanie swojej nazwy użytkownika.
Ocena 2.74/5 (54.78%) (226 głosów)
 • Śledzik
TAGI: adres   email   domena   facebook  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.