Większa kontrola nad danymi na Facebooku

Pawel Cebula, 13-04-2012 | Źródło: Webware

Jednym z poważniejszych zarzutów, jakie są formułowane przeciwko Facebookowi jest fakt ograniczenia kontroli nad własnymi danymi użytkownika. Od pewnego czasu dostępna jest funkcja np. pobierania danych użytkownika, której możliwości zostały rozszerzone.

Większość internautów doskonale wie, że bardzo trudno utrzymać kontrolę nad treściami, jakie publikujemy w Sieci. W przypadku serwisów społecznościowych kwestia dostępu do własnych danych jest jeszcze bardziej istotna. Nie dziwi więc to, że Facebook oferuje swoim użytkownikom możliwość pobrania własnych informacji.
 
Programiści pracujący nad rozwojem tego najpopularniejszego serwisu społecznościowego, ostatnio rozszerzyli listę informacji, jakie są dostępne w przypadku, gdy użytkownik zdecyduje się na pobranie swoich informacji w formie archiwum, uwzględniając cały szereg aktywności.
 
Paczka z danymi od teraz będzie uwzględniała również dane związane z wcześniejszymi imionami i nazwiskami ustawionymi na Facebooku, zaproszenia skierowane do innych użytkowników, a nawet listę adresów IP, z których dokonywano logowania do serwisu. Archiwum można pobrać klikając "pobierz kopię" w ogólnych ustawieniach konta.
Ocena 2.73/5 (54.56%) (180 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.