Zmiany w obsłudze wtyczek w Firefoksie?

Pawel Cebula, 13-04-2012 | Źródło: Softpedia

Dostęp do Firefoksa w ramach kanału "nightly" pozwala na zaobserwowanie tego, jakie zmiany są planowane w przypadku kolejnych wersji tej popularnej przeglądarki. Okazuje się, że programiści Firefoksa planują wprowadzenia pewnych zmian w obsłudze Flasha.

Ostatnie wydania Firefoksa, która trafiły do kanału nightly zawierają nowości, które są związane z obsługą wtyczek jak np. Adobe Flash. Okazuje się, że Mozilla rozważa wprowadzenie funkcji "click to play" w przypadku Flasha, co oznacza ładowanie konkretnych elementów dopiero po wyraźnym żądaniu ze strony użytkownika.
 
Co takie zmiany oznaczają dla osoby korzystającej z Firefoksa? Przede wszystkim, przeglądarka będzie działać szybciej, minimalizując jednocześnie ryzyko padnięcia ofiarom błędów, jakie mogą zostać odkryte w oprogramowaniu tworzonym przez firmy zewnętrzne. Użytkownik ma pełną kontrolę nad tym, jakie elementy wyświetla jego przeglądarka.
 
Osoby, które chciałby przetestować tę funkcję powinny pobrać Firefoksa z kanału nightly, a następnie w pasku adresu wpisać about:config. Korzystając z wbudowanego filtru należy znaleźć element plugins.click_to_play i włączyć go. Wprowadzenie takiej funkcji w kolejnych wydaniach Firefoksa z pewnością spotkałaby się z aprobatą ze strony użytkowników - pozostaje jedynie kwestia tego, czy byłaby ona domyślnie włączona, czy wyłączona.
Ocena 2.71/5 (54.16%) (305 głosów)
 • Śledzik
TAGI: firefox,   flash   plugins,   wtyczki,  

Komentarze:

 • tak działa
  Dodał: Gościu data: 2012-04-13
  Rozszerzenie Flash block tak działa.
 • Ojojoj...
  Dodał: Gość data: 2012-04-13
  Autorze: "ofiarą", a nie "ofiarom"


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.