Wordpress najpopularniejszą platformą

Pawel Cebula, 12-04-2012 | Źródło: TheNextWeb

Wordpress niezmiennie od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Doskonałym sposobem zobrazowania popularności Wordpressa jest to, ile z najpopularniejszych stu blogów wykorzystuje jego możliwości.

Pomimo tego, że Tumblr stale zwiększa zainteresowanie - zarówno ze strony inwestorów, jak i użytkowników - to nadal najpopularniejszym CMS-em pozostaje Wordpress. Użytkownicy doceniają jego prostotę, możliwości, łatwość modyfikacji i dostosowania do swoich potrzeb. Doceniają to także największe serwisy.
 
Kilka lat temu, Wordpress znalazł się na pierwszym miejscu (z wynikiem 32%) w rankingu najczęściej wykorzystywanych skryptów 100 najbardziej popularnych blogów. W tym roku okazało się, że Wordpress jest wykorzystywany w przypadku 49 ze 100 najpopularniejszych blogów (uwzględniając zarówno te hostowane przez siebie, jak i w ramach serwisu Wordpress.com).
 
Analiza została przeprowadzona przez Royal Pingdom, bazując na listach najpopularniejszych blogów, jakie zostały zgromadzone przez Technorati. Kolejne miejsca zajęły: Movable Type (7%), Drupal (6%) i skrypt stworzony na potrzeby Gawkera (5%).
Ocena 2.47/5 (49.47%) (283 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wordpress,   blogger,   movable   type  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.