Instagram przejęty przez Facebooka

Pawel Cebula, 10-04-2012 | Źródło: Instagram

Instagram dla wielu osób jest pewnego rodzaju fenomenem - prosta aplikacja dla urządzeń mobilnych, pozwalająca na wykonywanie zdjęć i nakładanie filtrów, okazała się ogromnym sukcesem, przyciągając wielu użytkowników. Okazuje się, że Instagram zmienił właściciela.

Aplikacja Instagram przez długi czas była dostępna wyłącznie dla iOS, jednak ostatnio pojawiła się również wersja przeznaczona dla systemu Android. W efekcie, twórcy tej usługi liczą na to, że do obecnych już 30 milionów użytkowników szybko dołączą kolejni. Nie dziwi rosnące zainteresowanie zakupem Instagrama.
 
Całkiem niespodziewanie pojawiły się informacje, zgodnie z którymi nowym właścicielem Instagrama jest Facebook. Mark Zuckerberg zdecydował o zakupie tego serwisu, płacąc za niego niebagatelną kwotę 1 miliarda dolarów. Przy okazji dowiadujemy się nieco na temat przyszłości tej usługi.
 
Zgodnie z informacjami CEO Facebooka, Instagram pozostanie zupełnie niezależną usługą. Nie ma w tej chwili planu wchłonięcia funkcji tej usługi przez najpopularniejszy serwis. Prawdopodobnie z czasem pojawi się pomysł, jak zacząć zarabiać na Instagramie, a z tym mieli problemy nawet dotychczasowi właściciele.
Ocena 2.72/5 (54.46%) (278 głosów)
 • Śledzik
TAGI: android,   ios   facebook,   instagram,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.