Więcej 3D w serwisie YouTube

Pawel Cebula, 06-04-2012 | Źródło: Softpedia

Obsługa technologii 3D staje się coraz powszechniejsza. Od pewnego czasu możliwość oglądania materiałów 3D dostępna jest również w serwisie YouTube, jednak ich liczba nie była zbyt wielka.

Pomimo tego, że materiały są dostępne w formacie 3D, warto zwrócić uwagę na to, że są one tworzone w różny sposób. Najlepszy efekt jest dostępny w przypadku nagrań stereoskopowych, które zostały zapisane przy użyciu specjalnych dwuobiektywowych kamer. Większość wideo jest jednak konwertowana do 3D.
 
Użytkownicy korzystający z YouTube od pewnego czasu mieli możliwość skorzystania z programu w wersji beta, który umożliwiał wspomnianą konwersję z 2D do 3D. Od teraz jest on dostępny dla wszystkich. Każde wideo nagrane i przesłane w jakości 1080p może zostać skonwertowane do 3D.
 
Proces konwersji odbywa się "w locie", bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności ze strony użytkownika. Cała technologia była usprawniana przez wiele miesięcy, dzięki czemu użytkownik może oglądać dużo większą liczbę nagrań w formacie 3D.
Ocena 2.46/5 (49.19%) (222 głosów)
  • Śledzik
TAGI: youtube   3d   wideo   2d  

Komentarze:

  • yWTIbhNFlJn
    Dodał: Nat data: 2012-10-15
    Sebastian jest wszystko co lubię a jest dużo do ctzaynia w twarzach Pary Młodej. Naturalne, nie pozowane miny ludzi czy uchwycone w sekundzie emocje. Poza tym widać że zdjęcia naprawdę są powyławiane, że prowadzi Ciebie intuicja a nie rutyna i nie przeszkadza mi to że z zacięciem fotografujesz centralnie kadrując.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.