Flickr z edytorem Aviary

Pawel Cebula, 05-04-2012 | Źródło: The Verge

Flickr jest serwisem, który pozwala nie tylko na hostowanie swoich zdjęć i plików wideo, ale także na edycję fotografii. Przedstawiciele serwisu poinformowali o wprowadzeniu nowego narzędzia do obróbki zdjęć.

Do tej pory Flickr wykorzystywał usługę Picnik do edycji fotografii, jednak w związku z planowanym jej wyłączeniem, konieczne stało się zastąpienie Picnika przez inny serwis. Okazuje się, że Yahoo, będące właścicielem Flickra, postawiło na alternatywną usługę Aviary.
 
Nowy edytor zdjęć został stworzony przy użyciu języka HTML5, dzięki czemu możliwe było zaoferowanie wszystkich niezbędnych funkcji. Bardzo istotne jest również to, że wykorzystanie HTML5 pozwala na korzystanie z edytora niezależnie od systemu, czy urządzenia - wystarczy przeglądarka poprawnie interpretująca ten nowy standard.
 
Google planuje wyłącznie usługi Picnik już 19 kwietnia, jednak Flickr z edytorem Aviary ma być dostępny w ciągu najbliższych kilku dni.
Ocena 2.49/5 (49.88%) (253 głosów)
 • Śledzik
TAGI: picnik   yahoo   flickr   aviary  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.