Popularność IE w górę

Pawel Cebula, 03-04-2012 | Źródło: NetMarketShare

Ostatnie kilkanaście miesięcy upłynęło pod znakiem wielu poważnych zawirowań w świecie przeglądarek internetowych. Internet Explorer od pewnego czasu dość regularnie tracił na popularności, jednak sytuacja dość dynamicznie się zmienia.

Internet Explorer od maja do końca 2011 roku, stracił ponad 5% użytkowników, którzy dotychczas korzystali z tej przeglądarki. W marcu zaszły jednak kolejne zmiany w kwestii popularności najpopularniejszych aplikacji tego typu. Jedyną przeglądarką, która zanotowała wzrost był właśnie Internet Explorer.
 
Aplikacja rozwijana przez Microsoft jako jedyna zyskała na popularności, osiągając udziały na poziomie 53.83 procenta (wzrost o 0.99% w porównaniu do lutego 2012 roku). W tym samym czasie wszystkie konkurencyjne przeglądarki - Firefox, Chrome, Safari i Opera - straciły na popularności.
 
Zgodnie z danymi NetMarketShare, Firefox może pochwalić się udziałami na poziomie 20.55%, Chrome - 18.57%, Safari - 5.07%, a Opera - 1.62% Tak naprawdę nie wiadomo, czego jest to konsekwencją. Microsoft nie wydał aktualizacji swojej przeglądarki - w przeciwieństwie do konkurencyjnych producentów. W ten sposób coraz bardziej oddala się perspektywa zastąpienia IE na miejscu lidera w rankingu popularności przeglądarek internetowych.
Ocena 2.42/5 (48.49%) (259 głosów)
 • Śledzik
TAGI: opera,   chrome   firefox,   safari,   ie,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.