Wikidata - nowy projekt Wikimedia Foundation

Pawel Cebula, 02-04-2012 | Źródło: softpedia

Wikimedia Foundation, jest organizacją, która odpowiada za rozwój i utrzymanie wielu serwisów, w tym najbardziej znanej Wikipedii. Fundacja ta zaplanowała uruchomienie zupełnie nowej usługi, która nosi nazwę Wikidata.

Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym serwisem Wikimedii jest Wikipedia. Jest to jedna z wielu różnych usług, jakie ma do zaoferowania ta fundacja. Wkrótce jej portfolio zostanie rozbudowane o kolejny serwis, którego zadaniem będzie przetrzymywanie ogromnych ilości danych i informacji.
 
Zadaniem Wikidata będzie nie tylko zbieranie i magazynowanie informacji, ale także umożliwienie łatwego i ustrukturalizowanego dostępu do nich, każdemu zainteresowanemu użytkownikowi. W efekcie, forma prezentacji informacji ma być przyjazna zarówno dla Internautów, jak i dla robotów wyszukiwarek.
 
Podobnie, jak w przypadku innych serwisów, Wikidata oferować będzie możliwość łatwego edytowania i modyfikowania zgromadzonej zawartości serwisu. Startu tego serwisu możemy spodziewać się w ciągu najbliższego roku, jednak przygotowania rozpoczęły się już dawno.
Ocena 2.63/5 (52.55%) (188 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.