Chrome 18 już dostępny

Pawel Cebula, 30-03-2012 | Źródło: Electronista

Google konsekwentnie stosuje się do swojego cyklu wydawniczego, co w efekcie oznacza, że właśnie na serwerach koncernu z Mountain View pojawiła się 18 odsłona tej drugiej najpopularniejszej przeglądarki internetowej.

Od momentu wprowadzenia nowego - częstszego - cyklu wydawniczego, listy zmian, jakie pojawiają się w przypadku kolejnych wersji nie są zbyt rozbudowane. W Chrome 18 jedną z najpoważniejszych zmian jest wprowadzenie akceleracji sprzętowej dla elementów Canvas w HTML5, które są wykorzystywane do renderowania w 2D.
 
Google w Chrome 18 zastosowało technologię SwiftShader, która została opracowana przez firmę Transgaming. W efekcie, w przypadku starszych urządzeń, do renderowania zawartości 3D wykorzystywany będzie wyłącznie układ CPU, bez konieczności stosowania układu graficznego.
 
Najnowsza wersja Chrome zawiera również szereg usprawnień, które są związane z szybkością i stabilnością pracy. Google zadbało również o usunięcie błędów, które miały wpływ na bezpieczeństwo przeglądarki. Chrome 18 jest już dostępny dla Linuksa, OS X i Windowsa.
Ocena 2.59/5 (51.84%) (392 głosów)
 • Śledzik
TAGI: webgl   chrome   3d   html5   2d   google   canvas  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.