20 mld postów na Tumblr

Pawel Cebula, 29-03-2012 | Źródło: TechCrunch

Wielu obserwatorów zauważa, jak dynamicznie rozwija się w ostatnich miesiącach Tumblr, stając się jedną z najpopularniejszych platform blogowych. Twórcy tej usługi mają powody do świętowania.

W listopadzie 2011 roku, przedstawiciele Tumblra informowali, że użytkownicy posiadający blogi, założone w ramach tej platformy, opublikowali już ponad 12 miliardów postów. Wynik był całkiem imponujący. Kilka miesięcy później, pojawiają się kolejne dobre wiadomości - liczba ta w tej chwili wynosi już 20 miliardów.
 
Dziennie, w ramach Tumblra publikowanych jest kilkadziesiąt milionów postów. Aktualna liczba blogów, jakie zostały założone w ramach tej platformy wynosi ok. 49.7 - w ciągu następnych kilkudziesięciu godzin planowane jest osiągnięcie pułapu 50 milionów blogów.
 
Dynamika wzrostu Tumblra doskonale obrazuje również to, że w czerwcu 2011 roku pojawiła się informacja, zgodnie z którą, Tumblr może pochwalić się większą liczbą blogów niż Wordpress.com - wtedy z Wordpressa korzystało ok. 20 milionów użytkowników.
Ocena 2.8/5 (55.95%) (237 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wordpress   tumblr   blog   platforma  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.