Aktualizacje Flash Playera mniej uciążliwe

Pawel Cebula, 29-03-2012 | Źródło: Softpedia

Firma Adobe wydała kolejną wersję wtyczki Flash Player, która jest zainstalowana na blisko 99% wszystkich komputerów z dostępem do internetu. Producent poza poprawieniem wtyczki wprowadził również pewne interesujące udogodnienia.

Najnowsza wersja Flash Playera firmy Adobe została oznaczona numerem 11.2  Przede wszystkim, usunięte zostały dwa bardzo poważne błędy, które umożliwiały wykonanie złośliwego kodu, a w efekcie zainfekowanie komputera użytkownika. Błędy zostały już usunięte włączając w to wszystkie wersje systemowe.
 
Jednak najistotniejsze jest to, że użytkownicy korzystający z Flash Playera w wersji 11.2 otrzymali dostęp do nowej funkcji mechanizmu odpowiadającego za aktualizację tej wtyczki. Osoby, które narzekały na to, jak wygląda aktualizacja, od teraz mają możliwość skorzystania z tzw. "aktualizacji w tle".
 
Wprowadzenie tej funkcji oznacza, że w sytuacji, gdy pojawi się aktualizacja wtyczki, nie będzie potrzeby podejmowania jakichkolwiek działań przez użytkownika. Adobe przy okazji zaznacza, że ta opcja pozwoli na poprawę poziomu bezpieczeństwa użytkowników, którzy konsekwentnie ignorowali komunikaty o dostępnych aktualizacjach.
Ocena 2.64/5 (52.85%) (207 głosów)
 • Śledzik
TAGI: aktualizacja   adobe   player   flash  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.