Mobilna Wikipedia bardziej dopracowana

Pawel Cebula, 28-03-2012 | Źródło: Softpedia

Coraz większa część ruchu w Internecie jest generowana przez użytkowników, którzy korzystają z sieci za pośrednictwem urządzeń mobilnych - smartfonów i tabletów. Wikimedia Foundation dostrzega to, stąd też pomysł na zoptymalizowane strony dla urządzeń mobilnych.

Wikipedia jest jednym z serwisów, które są wyjątkowo często wykorzystywane przez użytkowników mobilnego Internetu. Większość smartfonów i tabletów nie ma większego problemu z obsługą pełnej wersji strony Wikipedii, jednak z wielu powodów mobilna wersja tego serwisu jest znacznie bardziej pożądana.
 
Fundacja Wikimedia rozpoczęła proces udostępniania wersji beta mobilnej odsłony Wikipedii. Aktualna wersja w dużym stopniu przypomina aplikacje przeznaczoną dla smartfonów. Jej działanie jest zoptymalizowane pod kątem tego typu urządzeń.
 
Zadbano o wdrożenie wielu przydatnych funkcji - np. pełnoekranowego wyszukiwania. Podczas wpisywania wyszukiwanej frazy do odpowiedniego pola, wyświetlana jest pełna lista podpowiedzi, które spełniają określonego kryteria.
Ocena 2.55/5 (51.04%) (480 głosów)
  • Śledzik
TAGI: wikipedia   smartfon   tablet   mobile  

Komentarze:

  • hnUjZGMHbQbjD
    Dodał: Tyler data: 2012-04-14
    Fakt, że (eko)system pełni obecnie rolę oorprytetiwą. Zauważ jednak, że żadna z obecnie dostępnych na rynku platform mobilnych nie ma więcej niż kilku lat. Dorobek Windows Mobile został całkowicie porzucony po wydaniu przez MS WP7.Nokia obudziła się z ręką (ba, wciśniętą po łokieć!) w nocniku, bo jeszcze przed kilkoma laty Symbian miał spore perspektywy. Wystarczyło spiąć pośladki i stosunkowo szybko udostępnić coś pokroju zaprezentowanej niedawno wersji Belle. Sukces murowany.WP powinien wyjść na dobre jednej i drugiej stronie Finowie dostaną zaawansowany (choć myślę, że jeszcze mocno niedoceniony przez użytkownikf3w oraz media i zaniedbany trochę przez MS) system, a MS platformę dystrybucji popartą solidną marką. Bo pewnie nie trzeba dodawać, że większość klientf3w widząc napis Nokia nie będzie szczegf3lnie się zastanawiać czy w środku siedzi Windows, Android czy inny potwf3r. Bo Nokia, to Nokia. | </a>


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.