Google Drive już w kwietniu?

Pawel Cebula, 28-03-2012 | Źródło: GigaOM

Kolejne, coraz bardziej szczegółowe, informacje na temat domniemanego dysku Google pojawiają się już od kilku lat. Ostatnio nabrały one jednak bardziej konkretnego wymiaru i wygląda na to, że Google Drive oficjalnie wystartuje już w kwietniu.

W Internecie znaleźć możemy wiele usług, pozwalających na przechowywanie plików "w chmurze", a także umożliwiając łatwy dostęp bez względu na to, z jakiego urządzenia aktualnie korzystamy. Od pewnego czasu coraz więcej się mówi na temat usługi Google Drive, która miałaby konkurować  z innymi produktami tego typu.
 
Ostatnie doniesienia wskazują na to, że Google Drive zadebiutuje już na początku kwietnia. Usługa ta jest bardzo wyczekiwana przez wielu użytkowników. Bez wątpienia, w portfolio Google brakuje tego typu produktu, będącego idealnym uzupełnieniem całego ekosystemu, który firma z Mountain View tak konsekwentnie buduje od wielu lat.
 
Wielu komentatorów jest zdania, że to właśnie zintegrowane środowisku usług takich jak Gmail, Dokumenty Google, w połączeniu z Androidem pozwoli na realną konkurencję z innymi serwisami, jak np. Dropbox, czy Box.com. Każdy użytkownik dysku Google miałby na starcie za darmo otrzymać 1 GB wolnego miejsca.
Ocena 2.79/5 (55.71%) (252 głosów)
  • Śledzik
TAGI: dysk   google   box   dropbox   drive  

Komentarze:


  • Dodał: Mateusz data: 2012-03-28
    w Googlach siła, aczkolwiek wybieram aplikację, które typowo zajmują się trzymaniem plików "w chmurze" i osobiście korzystam ze https://storino.pl/ dają do 4 GB za free na sam start :) ja już mam 7 :) za zapraszanie znajomych i konkursy na FB :) jak ktoś potrzebuje naprawdę dużo to jest taka możliwość nawet na raty http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/?q=storino :)


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.