Opera 12 z separacją wtyczek

Pawel Cebula, 27-03-2012 | Źródło: Opera Software

Mozilla i Google wydają swoje przeglądarki internetowe w przyspieszonym trybie. Opera Software mimo to pracuje w swoim tempie. Norweska firma poinformowała o postępie prac nad Operą 12. Co nowego?

Jednym z najpoważniejszych i najbardziej wyczekiwanych usprawnień jest pojawienie się Opery w wersji zarówno 32 jak i 64-bitowej dla systemów Windows i OS X. Ostatnie wydanie testowe tej aplikacji zawiera szereg usprawnień, w tym separacje procesów wtyczek od głównych procesów przeglądarki.
 
Opera Software poświęciła dużo pracy na usprawnienia związane z silnikiem przeglądarki. Najnowsze wydanie wspiera obsługę metody drag & drop w HTML5, dzięki czemu możliwe jest np. przenoszenie plików z pulpitu do aplikacji webowych, które obsługują załączanie tego typu elementów.
 
Opera 12 uwzględnia również kolejne zmiany związane z obsługą CSS3, włączając w to także wsparcie dla animacji CSS. Z dostępnych możliwości będą zadowoleni przede wszystkich webmasterzy, którzy otrzymają dostęp do wielu nowych funkcji CSS.
Ocena 2.68/5 (53.52%) (210 głosów)
 • Śledzik
TAGI: opera   bit   64   przegladarka  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.