YouTube z łatwą edycją wideo

Pawel Cebula, 22-03-2012 | Źródło: Mashable

Jakość materiałów wideo, jakie są publikowane w ramach serwisu YouTube stale wzrasta. Mimo to, w przypadku niektórych nagrań łatwo zauważyć problemy związane z jakością plików wideo. Google ma rozwiązanie tych problemów.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, urządzenia mobilne, takie jak np. smartfony, zyskały znacznie lepsze aparaty z możliwością rejestracji sekwencji wideo. Część z nich oferuje możliwość nagrywania w jakości 1080p, pozwalając na stabilizację obrazu. Problem pojawia się wtedy, gdy użytkownik nie dysponuje takim sprzętem.
Google od pewnego czasu zapowiadało wprowadzenie w serwisie YouTube możliwości łatwej edycji nagrań wideo. Tym razem, koncern z Mountain View oficjalnie potwierdził, że najpopularniejszy serwis wideo otrzymał funkcje, które umożliwiają łatwe poprawienie niedoskonałości przesyłanych nagrań.
 
Użytkownik za pomocą kilku kliknięć może poprawić jakość kolorów (w przypadku, gdy warunki oświetleniowe nie były zbyt dobre), a także wprowadzając stabilizację obrazu, jaki został zarejestrowany np. podczas jazdy na rowerze, czy chodzenia. Algorytmy wykorzystane przez Google dają zauważalnie lepsze rezultaty, co z pewnością ucieszy aktywnych użytkowników YouTube.
Ocena 2.46/5 (49.15%) (306 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wideo   edycja   stabilizacja   youtube  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.