Ponad 8 milionów Polaków korzysta z Facebooka

Pawel Cebula, 15-03-2012 | Źródło: SocialBakers / KŚ

Facebook niezmiennie zyskuje na popularności - najwięcej w przypadku krajów, które miały swoje lokalne odpowiedniki tego serwisu społecznościowego. Jednym z takich państw jest Polska.

Okazuje się, że z Facebooka korzysta już ponad 8.25 miliona Polaków. W ciągu ostatnich trzech miesięcy w tym serwisie przybyło ponad 735 tys. nowych użytkowników z Polski. Wzrost zainteresowania ze strony użytkowników jest czymś naturalnym - coraz więcej osób podąża za ogólnym trendem.
 
Całkowita liczba Polaków korzystających z tego serwisu nie jest zbyt imponująca - w ogólnym rankingu zajmujemy 23 miejsce, wyprzedzając przede wszystkim niewielkie kraje lub te, w przypadku których użytkownicy nadal są bardzo mocno związani z lokalnymi serwisami społecznościowymi.
 
Niewielkim zaskoczeniem jest również to, że największą grupą polskich użytkowników Facebooka są osoby w przedziale wiekowym 18-24 lata (32%) - jest to grupa wiekowa, która zdecydowanie najszybciej wychwytuje obowiązujące trendy, chętnie przyłączając się do nowych społeczności.
Ocena 2.59/5 (51.84%) (223 głosów)
  • Śledzik
TAGI: facebook   polska   nk   spolecznosci  

Komentarze:

  • IRphpIOkqRcrWQ
    Dodał: Irgi data: 2012-10-15
    W odrf3żnieniu od niektf3rych nie uważam opisanego przez Pana zjasiwka za jakąś specjalnośc polską czy PO w szczegf3lnosci.Niejaki Sarkozy mianując socjalistę swoim MSZ działał dokładnie tak samo. A socjaldemokrata Blair małpując wiele pomysłf3w Margaret T. to nie przekraczał granic? Konia z rzędem temu, kto powie jakie naprawde poglądy na wiele spraw ma Barack Obama. Ledwie rok minął, a on wywinął już tyle wolt, że Tusk nie ma szans na dogonienie. I tak dalej i temu podobnie.Tusk, w jakimś wywiadzie powiedział, że dla niego rzadzenie to reagowanie na bieżące wydarzenia. I tego się trzyma. A politykf3w "ideologicznych", ktf3rzy konsekwentnie realizują jakiś z gf3ry przyjety plan to dzisiaj już raczej na świecie nie ma.Pozdrawiam.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.