Chrome dla Windows 8 Metro

Pawel Cebula, 14-03-0201 | Źródło: Google

Fundacja Mozilli jako pierwsza zapowiedziała, że zamierza stworzyć Firefoksa specjalnie z myślą o Metro UI - prace już oficjalnie ruszyły. Okazuje się, że Google również planuje stworzenie Chrome w wersji kompatybilnej z interfejsem Metro.

Prace nad stworzeniem nowego wydania Chrome już są w toku. Zgodnie z informacjami, do których dotarł serwis Mashable, Chrome zostanie zaprojektowany tak, aby działał zarówno jako aplikacja dla Metro, jak i tradycyjny program. Koncern Google podkreśla, że zależy mu na dostarczeniu kompleksowych rozwiązań dla wszystkich systemów.

Chrome dla systemu Windows 8 ma być bardziej udoskonaloną wersją przeglądarki, uwzględniając także usprawnienia związane ze wsparciem obsługi dotyku. Prace nad przygotowaniem Chrome dla Metro UI są dopiero na początkowym etapie - programistom Google zajmie jeszcze trochę czasu przygotowanie stabilnej wersji.

Przy okazji powstawania tego wydania Chrome coraz częściej spekuluje się na temat powstania przeglądarki w wersji przeznaczonej dla urządzeń mobilnych (tabletów i smartfonów) z systemem Windows 8.

Ocena 2.52/5 (50.31%) (163 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   chrome   firefox   metro  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.