Firefox 11 z importem danych z Chrome

Pawel Cebula, 13-03-2012 | Źródło: conceivablytech

Mozilla wkłada wyjątkowo dużo pracy w to, aby utrzymać swoje udziały w rynku przeglądarek internetowych. Firefox 11, który zadebiutuje już wkrótce, wnosi kilka interesujących usprawnień.

Żadną tajemnicą nie jest to, że Firefox najbardziej traci na rzecz przeglądarki Chrome. Użytkownicy, którzy mieli dość stagnacji i braku dynamiki w kwestii zmian, bardzo chętnie rozstawali się ze swoją dotychczasową przeglądarką, decydując się na alternatywną aplikację oferowaną przez Google.
 
Część osób mimo to dość aktywnie obserwowała poczynania Mozilli. Niestety, powrót z Chrome do Firefoksa wcale nie jest łatwy - szczególnie, gdy użytkownikowi zależy na przeniesieniu zakładek, historii, czy plików cookie ze swojej starej przeglądarki. Pod tym względem Firefox 11 wnosi długo wyczekiwaną nowość.
 
Najnowsza wersja Firefoksa pozwala na łatwy import danych z Chrome do Firefoksa. Możliwości tej funkcji nie są zbyt rozbudowane, jednak w zupełności powinny wystarczyć do przeniesienia najistotniejszych informacji.
 
Użytkownicy korzystający z funkcji Sync mają również możliwość synchronizowania dodatków między kilkoma urządzeniami. Firefox 11 wprowadza również liczne usprawnienia związane z obsługą CSS, HTML5. Wydanie to uwzględnia także wsparcie dla technologii SPDY, która umożliwia szybsze ładowanie stron www.
 
Ocena 2.66/5 (53.15%) (257 głosów)
 • Śledzik
TAGI: chrome   mozilla   firefox   import  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.