Dokumenty Google z rozpoznawaniem tekstu w obrazkach

Pawel Cebula, 08-03-2012 | Źródło: Google

Programiści Google pracujący nad rozwojem Dokumentów przygotowali kolejną porcję nowości, które mogą zainteresować osoby dość sceptycznie podchodzące do kwestii pakietów biurowych w chmurze.

W skład pakietu Dokumentów Google od dłuższego czasu wchodzi aplikacja, która pozwala na wykonywanie rysunków - także przy współpracy z innymi osobami. W związku z tym, niektórzy oczekiwali, że wkrótce zostanie dodana funkcja pozwalająca na prowadzenie dyskusji na temat wykonywanych działań - podobnie jak w innych aplikacjach.
 
Jakiś czas temu dodana została funkcja, która pozwala na wyszukiwanie tekstu wewnątrz plików PDF z poziomu listy dokumentów. Od teraz możliwe jest wyszukiwanie i kopiowanie tekstu także w przypadku zeskanowanego pliku PDF. Możliwość wyszukiwania tekstu dotyczy zarówno PDF-ów, jak i grafik.
Ocena 2.43/5 (48.62%) (116 głosów)
 • Śledzik
TAGI: docs   google   dokumenty  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.