Google aktualizuje zdjęcia satelitarne

Pawel Cebula, 06-03-2012 | Źródło: Google Earth Blog

Użytkownicy Map Google i Google Earth bardzo często narzekają na aktualność zdjęć satelitarnych. Koncern z Mountain View poinformował o uaktualnieniu zdjęć z kilku różnych krajów, w tym także z Polski.

Mapy Google są usługą, która pozwala na sprawdzenie zdjęć satelitarnych większości regionów i krajów na świecie, zostawiając pod tym względem wiele konkurencyjnych usług, niejednokrotnie także te, których działanie ma charakter lokalny. Przyszedł jednak moment, długo wyczekiwanej aktualizacji.
 
Wśród państw, w przypadku których zaktualizowane zostały zdjęcia satelitarne można wymienić Włochy, Maltę, Nową Zelandię, Serbię, Rosję, Słowenię, Stany Zjednoczone i Polskę. W przypadku Polski aktualizacja dotyczyła tylko kilku miast - Gdańska, Gdyni, Helu, Poznania i Warszawy.
 
Jednak okazuje się, że brak aktualizacji zdjęć dotyczących miast na południu Polski to nie jedyny problem. Wiele wskazuje na to, że aktualizacja obejmuje zdjęcia, które zostały wykonane kilkanaście miesięcy temu.
Ocena 2.59/5 (51.83%) (252 głosów)
  • Śledzik
TAGI: mapy   google   maps   earth  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2012-03-06
    Czyli, nadal nici z dokładniejszych zdjęć południa Krakowa? Heh.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.