Mobilna Opera już nie jest najpopularniejsza

Pawel Cebula, 05-03-2012 | Źródło: statcounter

Opera Software od dawna dominowała w przypadku rankingów popularności mobilnych przeglądarek. Serwis statCounter zaprezentował jednak dane, które wskazują na to, że Opera ma poważny problem.

Bardzo dynamiczny wzrost popularności Androida, który jest wykorzystywany na ponad 300 milionach urządzeń, niesie ze sobą pewne konsekwencje. Jedną z nich jest rosnąca popularność systemowej przeglądarki, która aktualnie jest wykorzystywana przez 22.67% użytkowników. Opera osiągnęła wynik na poziomie 21.70%. iPhone z udziałem na poziomie 21.06% zajął trzecie miejsce.
 
Sytuacja w przypadku Polski wygląda nieco inaczej, jednak jest równie ciekawie. Co prawda wg statCountera nadal dominuje Opera (50.15%), jednak przeglądarka bardzo dynamicznie traci. Jej kosztem zyskuje przede wszystkim Android. Kolejne miejsce przypadło przeglądarce Nokii (7.35%) i Safari ze smartfona iPhone (5.42%).
 
Stale zwiększająca się liczba urządzeń z Androidem i systemem iOS może oznaczać pogłębianie się tego trendu.
Ocena 2.6/5 (52.09%) (392 głosów)
 • Śledzik
TAGI: iphone   mobile   opera   android  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.