Chrome traci popularność?

Pawel Cebula, 02-03-2012 | Źródło: Net Applications

Przeglądarkę Chrome bez wątpienia można uznać za jeden z największych sukcesów Google. W stosunkowo krótkim czasie, aplikacji tej udało się przyciągnąć liczbę użytkowników, wystarczającą do wyprzedzenia Firefoksa.

Wiele osób było przekonanych, że jeszcze w tym roku Chrome wyprzedzi Internet Explorera, stając się jednocześnie najpopularniejszą przeglądarką internetową. Okazuje się, że może to nie być takie proste, jak się wydawało. Firma Net Applications opublikowała interesujące dane dotyczące popularności przeglądarek
 
Chrome pod koniec 2011 roku mógł pochwalić się udziałami w rynku na poziomie 19.11%. Pod koniec stycznia z przeglądarki Google korzystało 18.94% internautów. Z końcem lutego Chrome był używany przez 18.9% użytkowników. Oznacza to, że aplikacja Google przez ostatnie dwa miesiące traciła na popularności.
 
Sytuacja jest o tyle ciekawa, że oznaczałoby to pierwsze w historii straty w popularności tej przeglądarki. Wyniki otrzymane przez Net Applications różnią się od danych zebranych przez np. StatCountera, według którego Chrome może pochwalić się stabilnym wzrostem. Prawdopodobnie różnice wynikają z różnej metodologii obliczania wyników.
Ocena 2.65/5 (53.04%) (322 głosów)
 • Śledzik
TAGI: przegladarki   firefox   chrome   ie  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.