Google rozda 1 mln USD na Pwn2Own

Pawel Cebula, 28-02-2012 | Źródło: ArsTechnica

Wielkimi krokami zbliża się konferencja CanSecWest, która jest poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa. W trakcie tej imprezy odbędzie się konkurs Pwn2Own, w przypadku którego Google przewidziało 1 milion dolarów za luki, które umożliwią pokonanie zabezpieczeń Chrome.

Wysokość nagrody, jaką otrzyma dana osoba jest uzależniona od tego, jaki rodzaj luki zostanie wykorzystany. Najwyżej premiowane (60 tys. dolarów) będą błędy, które zostały znalezione w samej przeglądarce Chrome. Najniższa nagroda - 20 tys. dolarów - przypadnie osobie, która ataku dokonała wykorzystując błędy systemu Windows. Nagrody będą przyznawane aż do momentu całkowitego wyczerpania puli 1 miliona dolarów. 
 
W tegorocznej edycji Pwn2Own, Chrome będzie jedyną przeglądarką, która zostanie poddana próbom hakerów. Do tej pory to właśnie przeglądarka Google stwarzała najwięcej problemów uczestnikom. Głównym powodem było zastosowanie sandboksa, będącego mechanizmem izolacji procesów systemu od aplikacji.
 
Nowością w tej edycji Pwn2Own jest to, że osoby, które dokonają skutecznego ataku na zabezpieczenia nie muszą informować, jakiego rodzaju luki wykorzystali. Dość oczywiste jest to, że Google bardzo zależy na tym, aby otrzymać takie informacje, gdyż pozwoli to na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przeglądarki Chrome.
Ocena 2.53/5 (50.67%) (208 głosów)
 • Śledzik
TAGI: sandbox   chrome   google   bug  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.