Bing Translator przetłumaczy wpisy na Twitterze

Pawel Cebula, 28-02-2012 | Źródło: Twitter

Facebook od pewnego czasu pozwala na tłumaczenie obcojęzycznych wpisów i komentarzy, jakie publikują użytkownicy. Okazuje się, że użytkownicy jednego z najpopularniejszych serwisów mikroblogowych już wkrótce otrzymają podobną możliwość.

Zarówno Facebook, jak i Twitter są serwisami, których użytkownicy pochodzą z wielu krajów, komunikując się w różnych językach. Duża część użytkowników stara się porozumiewać przede wszystkim po angielsku, jednak nie zawsze jest to możliwe. Wdrożenie funkcji tłumacza ma pozwolić na zmniejszenie bariery językowej między użytkownikami.
 
Okazuje się, że od pewnego czasu trwają prace nad przygotowaniem funkcji tłumaczenia na Twitterze. Rozwiązanie to może pozwolić na dotarcie do znacznie większej liczby osób, które nie znają np. języka angielskiego na poziomie pozwalającym na bezproblemowe rozumienie czytanego tekstu.
 
Za funkcję tłumaczenia odpowiadać będzie Bing Translator, który został stworzony przez Microsoft. Niestety, zdaniem wielu osób, usługa ta działa znacznie gorzej niż Tłumacz Google.
Ocena 2.69/5 (53.74%) (374 głosów)
 • Śledzik
TAGI: tlumacz   twitter   bing   translator  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.