Facebook o standardach mobilnych przeglądarek

Pawel Cebula, 28-02-2012 | Źródło: Facebook

W trakcie trwających targów Mobile World Congress duże zainteresowanie wzbudziło wystąpienie Breta Taylora (CTO) z Facebooka. Jego zdaniem konieczna jest standaryzacja mobilnych przeglądarek internetowych.

Zdaniem przedstawiciela Facebooka, kluczowe jest wypracowanie określonych standardów, które powinny być konsekwentnie przestrzegane przez twórców przeglądarek internetowych. W efekcie, ułatwiłoby to w sposób znaczący prace programistom, którzy tworzą aplikacje pod kątem przeglądarek mobilnych.
 
 
Przy okazji wspomniano o tym, że Facebook przygotował usługę ringmark, która jest zestawem narzędzi pozwalającym na sprawdzenie, jak dobrze przeglądarka wspiera obsługę elementów, które są wymagane przez mobilne aplikacje webowe.
 
Wyniki ringmarka są przedstawiane w formie graficznej - użytkownik widzi koncentryczne kręgi, które obrazują to, jak wypadły poszczególne testy. Kolor zielony oznacza zaliczoną część testu, szary - wynik negatywny. Wewnętrzne kręgi odpowiadają za najbardziej elementarne funkcje, które przeglądarka powinna obsługiwać, kolejne zewnętrzne kręgi są związane z coraz bardziej wymagającymi testami.
Ocena 2.67/5 (53.33%) (429 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.