Opera Mobile 12 i Mini Next zaprezentowane

Pawel Cebula, 27-02-2012 | Źródło: Opera Software

Opera Software, tworząca przeglądarki na większość systemów operacyjnych, poinformowała o udostępnieniu nowej wersji Opery Mobile, a także Opery Mini Next.

Opera Mobile cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników, przede wszystkim za sprawą dużej liczby dostępnych funkcji i szybkości działania. W najnowszym wydaniu zwiększono liczbę pól szybkiego wybierania - do tej pory możliwe było dodanie tylko 9 pól, w tej chwili liczba ta jest nieograniczona.
 
Opera Mobile 12 to także wsparcie dla obsługi technologii WebGL, dzięki czemu aplikacja działa wyraźnie szybciej. W tym wydaniu położono duży nacisk na obsługę języka HTML5 (w tym obsługę aparatu i orientacji urządzenia). W przypadku Androida 4.0.3 przywrócono obsługę technologii Flash.
 
Po dokonaniu aktualizacji, powinna być widoczna różnica w szybkości, gdy przeglądarka łączy się za pomocą szyfrowanego połączenia. Usprawniono także zamykanie kart, przywracanie sesji, czy interfejs wyszukiwania na stronie.
 
Zaprezentowana została również Opera Mini Next, która stanowi odpowiednik dla desktopowego kanału "Next". Użytkownicy smartfonów mają możliwość zapoznania się z nowymi funkcjami i rozwiązaniami, które w wkrótce trafią do stabilnego wydania przeglądarki. Opera Mini Next instaluje się obok zwykłej wersji Opery Mini.
Ocena 2.67/5 (53.47%) (389 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mini   opera   mobile   next  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.