Mozilla Marketplace wkrótce otwarty dla programistów

Pawel Cebula, 23-02-2012 | Źródło: Mozilla

Mozilla poinformowała, że wkrótce będzie miał miejsce oficjalny start sklepu z aplikacjami, do stworzenia których wykorzystywane są API Mozilli, a także HTML5, JavaScript, czy CSS.

Mozilla Marketplace pod względem formy ma przypominać konkurencyjną usługę Chrome Web Store, która została stworzona z myślą o programistach tworzących aplikacje dla przeglądarki Chrome i systemu Chrome OS. Możemy więc spodziewać się programów tworzonych z myślą o np. Firefoksie, czy Thunderbirdzie.
 
Usługa Mozilla ma się jednak wyróżniać tym, że będzie niezależna - stworzenie aplikacji wykorzystującej HTML5, JavaScript i CSS będzie pozwalało na korzystanie z niej nie tylko w przypadku Firefoksa, ale także i alternatywnych przeglądarek, które będą zgodne z obowiązującymi standardami.
 
Mozilla Marketplace zostanie otwarty dla programistów już w następnym tygodniu, podczas nadchodzących targów Mobile World Congress, które jak co roku będą mieć miejsce w Barcelonie. Programiści, którzy zdecydują się na zgłoszenie swoich aplikacji mogą liczyć na to, że ich program będzie promowany podczas startu usługi.
Ocena 2.66/5 (53.1%) (232 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mozilla   sklep   web   store   chrome   marketplace  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.