Dartium - Chromium z obsługą Darta

Pawel Cebula, 20-02-2012 | Źródło: Webware

Język Dart został zaprezentowany przez Google w październiku 2011 roku, jako interesująca alternatywa dla bardzo popularnego i powszechnie używanego JavaScriptu. Pomimo wczesnej fazy rozwojowej, zaprezentowana została specjalna testowa wersja Chromium, obsługująca technologię Dart.

Koncern Google już od pewnego czasu zapowiadał wydanie testowej wersji Chromium z obsługą języka Dart. Dzięki temu, możliwe jest sprawdzenie, jak faktycznie funkcjonuje rozwiązanie, które zostało zaprezentowane przez wyszukiwarkowego giganta. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zakończeniu testów, obsługa Dart VM zostanie dodana do stabilnego wydania Chrome.
 
Język Dart jest bezpośrednią odpowiedzą Google na potrzeby programistów, którym zależy na szybkości działania, nawet w przypadku większych i bardziej zaawansowanych webaplikacji. O ile w przypadku programistów można mówić o ciekawości co do możliwości Darta, to przedstawiciele Microsoftu dość krytycznie wypowiadali się na temat tego projektu, uważając, że lepiej skupić się na udoskonaleniu JavaScriptu.
 
Aktualnie, Chromium z obsługą Darta jest dostępny wyłącznie dla systemów OS X i Linuksa  wersja przeznaczona dla Windowsa ma się pojawić wkrótce, jednak na tę chwilę brak konkretów ze strony Google.
Ocena 2.61/5 (52.24%) (389 głosów)
 • Śledzik
TAGI: chromium   dart   javascript   chrome  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.