Chrome z menedżerem i generatorem haseł?

Pawel Cebula, 16-02-2012 | Źródło: Softpedia

Google dokłada wielu starań, aby przeglądarka Chrome należała do najbezpieczniejszych produktów na rynku. Kolejną rzeczą, którą chce się zająć Google jest kwestia haseł, która nadal przez wielu użytkowników jest bardzo bagatelizowana.

Aktualnie trwają prace nad projektem, który w efekcie ma dostarczyć do Chrome funkcje odpowiadającą za generowanie losowych i bezpiecznych haseł. Istotne jest również to, że użytkownik będzie miał możliwość przechowywania haseł w ramach swojej przeglądarki.
 
Udostępnienie samej funkcji przechowywania, czy zarządzania hasłami nie byłoby niczym nowym. W przypadku takiego rozwiązania, użytkownicy najczęściej do wielu serwisów wykorzystują jedno hasło. Dodanie funkcji generowania bezpiecznych haseł ma rozwiązać ten problem. 
 
Sposób działania ma być podobny do menedżerów haseł jak np. LastPass, czy 1Password - w momencie, gdy Chrome wykryje dwa pola z hasłami, automatycznie zostanie zaproponowane wygenerowanie odpowiedniego hasła. Na tę chwilę problemem jest to, że niektóre strony mają specyficzne wymagania odnośnie formy hasła.
Ocena 2.46/5 (49.14%) (374 głosów)
 • Śledzik
TAGI: generator   chrome   google   hasla  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.