Twitter domyślnie z HTTPS

Pawel Cebula, 14-02-2012 | Źródło: Twitter

Opcja szyfrowania połączeń HTTPS w serwisie Twitter jest już dostępna od kilkunastu miesięcy. Część użytkowników bardzo chętnie skorzystała z niej. Przedstawiciele serwisu poinformowali o zmianie związanej z obsługą HTTPS.

Szyfrowane połączenia HTTPS stają się standardem nie tylko w przypadku serwisów, które odpowiadają za zarządzania bardzo istotnymi danymi, czy pieniędzmi, ale także w przypadku serwisów społecznościowych. Do tej pory Twitter domyślnie nie szyfrował połączeń - użytkownik miał możliwość włączenia opcji, jeżeli tylko mu na tym zależało.
 
Od teraz HTTPS będzie domyślnie włączony dla wszystkich użytkowników, którzy będą logować się do serwisu Twitter.com. Przedstawiciele serwisu uspokajają, że nadal istnieje opcja wyłączenia szyfrowania i jest ona dostępna na stronie ustawień konta.
 
Przy okazji dowiadujmy się, że trwają prace nad poprawą wsparcia obsługi szyfrowania przy pomocy protokołu HTTPS dla klienta Twittera w wersji mobilnej i webowej. W efekcie dane użytkowników będą szyfrowane także podczas korzystania z możliwości serwisu za pośrednictwem innych kanałów dostępu.
Ocena 2.68/5 (53.68%) (329 głosów)
 • Śledzik
TAGI: twitter   szyfrowanie   https  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.