Chrome 17 już na serwerach Google

Pawel Cebula, 09-02-2012 | Źródło: ArsTechnica / Google

Na serwerach Google znalazła się kolejna już stabilna wersja przeglądarki Chrome, która wprowadza kilka interesujących zmian, mających na celu przyspieszenie działania aplikacji i wczytywania stron.

Najpoważniejszą nowością w Chrome 17 jest wprowadzenie funkcji, która odpowiada za rozpoczęcie ładowania i renderowania strony w tle już w momencie wpisywania adresu strony w ramach paska adresu. Przeglądarka przewiduje, które strony - z najczęściej odwiedzanych - mogą zainteresować użytkownika.

W momencie, gdy użytkownik zakończy wpisywanie adresu URL lub wybierze pozycję z listy i zatwierdzi ją przyciskiem "enter", żądana strona powinna zostać wyświetlona w pełni niemal natychmiast. Jest to kolejne udogodnienie, w pewnym stopniu przypominające Google Insight.

Wprowadzono również zmiany w zabezpieczeniach przeglądarki. W momencie, gdy użytkownik będzie próbował pobrać plik na dysk, przeglądarka podda go analizie. W pierwszej fazie zostanie on porównywany z "białą listą" programów i twórców aplikacji. Jeżeli nie zostanie znaleziona odpowiednia pozycja, Chrome automatycznie przekaże adres URL do Google, weryfikując, czy nie kryje się za nim żadne niebezpieczeństwo.

Ocena 2.51/5 (50.26%) (154 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   url   chrome   bezpieczenstwo  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.