Google Chrome dla Androida

Pawel Cebula, 08-02-2012 | Źródło: Google

Popularność przeglądarki Chrome bez wątpienia jest powodem do zadowolenia dla Google. Koncern z Mountain View kontynuuje swoje prace nad zwiększeniem popularności, udostępniając pierwsze testowe wydanie dla systemu Android.

Jak wiadomo, Chrome od pewnego czasu jest drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową, wyprzedzając tym samym Firefoksa. Dla wielu osób nie było do końca jasne to, dlaczego Google nie zdecydowało się do tej pory na stworzenie mobilnej wersji swojej przeglądarki.

Pod koniec 2011 roku pojawiły się pierwsze zapowiedzi ze strony Google. Chrome dla Androida niedawno trafił do Marketu, gdzie jest dostępny dla użytkowników tabletów i smartfonów z Androidem 4.0. W trakcie prac nad tym wydaniem Chrome zadbano o wykorzystanie funkcji takich jak "omnibox", czy ładowanie wyników wyszukiwania w tle podczas wpisywanie tekstu.

Chrome dla Androida według zapowiedzi Google ma być podobny do "klasycznej" wersji - skupiono się przede wszystkim na tym, aby aplikacja działała możliwie jak najszybciej, zachowując jednak minimalizm i prostotę, które były charakterystyczne dla pierwszych wydań Chrome, przyciągając miliony użytkowników.

Google wydając Chrome dla Androida ma szanse na jeszcze dynamiczniejszy wzrost popularności swojej przeglądarki internetowej, której udział w ruchu internetowym stale rośnie. Chrome jest kolejną przeglądarką, po Firefoksie i Operze, która jest dostępna dla Androida.

Ocena 2.56/5 (51.11%) (414 głosów)
 • Śledzik
TAGI: firefox   opera   chrome   przegladarki   android  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.