IE9 w wersji przyjaźniejszej dzieciom

Pawel Cebula, 08-02-2012 | Źródło: The Verge

Microsoft zaprezentował Internet Explorer 9 już wiele miesięcy temu i aktualnie trwają prace nad kolejnym wydaniem tej przeglądarki. Mimo to, koncern z Redmond przy współpracy z CEOP stworzył zmodyfikowaną wersję IE9 przeznaczoną dla dzieci.

CEOP jest organizacją, która zajmuje się m.in. bezpieczeństwem dzieci w Internecie. Przy współpracy z Microsoftem stworzona została zmodyfikowana wersja IE9, która wprowadza liczne modyfikacje, mające na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu.

W tej zmodyfikowanej wersji IE9 zadbano o to, aby użytkownicy korzystający z paska wyszukiwania otrzymywali tylko bezpieczne i odfiltrowane wyniki. Zastosowane mechanizmy mają pozwolić użytkownikom na zgłaszanie zjawisk typu cyberbullying, czy nieodpowiednich zdjęć, na które można trafić w Internecie.

Skorzystanie z nowej wersji IE9 wymaga wejścia na stronę thinkuknow.co.uk i kliknięcia "upgrade now", dzięki czemu możliwe będzie zaktualizowanie obecnej wersji przeglądarki.

Ocena 2.72/5 (54.48%) (203 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ie   microsoft   ceop   bezpieczenstwo  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.