W Polsce Chrome popularniejszy niż IE

Pawel Cebula, 02-02-2012 | Źródło: Ranking.pl

Polska była jednym z krajów, w przypadku których użytkownicy bardzo szybko zaczęli odchodzić od IE, zastępując go innymi - alternatywnymi - przeglądarkami internetowymi. W efekcie, Chrome wyprzedził już przeglądarkę Microsoftu.

Zmiana w rankingu popularności przeglądarek w Polsce była tylko kwestią czasu. Internet Explorer od dłuższego czasu dość regularnie tracił, w związku z tym przypuszczano, że do pewnych przetasowań dojdzie na początku 2012 roku. Okazuje się, że faktycznie doszło do pewnych zmian.

W serwisie Ranking.pl znaleźć można dane, które wskazują na to, że w ostatnim tygodniu stycznia Chrome był używany przez 21,97% internautów. W tym samym czasie IE miał 21,7% użytkowników. Przewaga jest niewielka, jednak Chrome cały czas zyskuje, a w przypadku IE tendencja jest całkowicie odwrotna.

Co ciekawe, analizując dane można zauważyć, że Firefox również traci w przypadku Polski. Wygląda więc na to, że Chrome ma bardzo dobre warunki do zwiększenia swoich udziałów na rynku przeglądarek internetowych.

Ocena 2.49/5 (49.79%) (329 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ie   przegladarki   chrome  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.