Google+ ma 100 mln użytkowników?

Pawel Cebula, 02-02-2012 | Źródło: Mashable

Koncern Google konsekwentnie dąży do tego, aby przyciągnąć jak największą liczbę użytkowników do swojego serwisu społecznościowego Google+. Ostatnie nieoficjalne wyniki wskazują na to, że z Google+ korzysta już ponad 100 milionów użytkowników.

Stworzenie Google+ było poważnym wyzwaniem dla wyszukiwarkowego giganta. Nie dziwi więc to, jak ogromne nadzieje są pokładane w tym serwisie. Bardzo istotne jest jednak to, że stale prowadzone są prace, które mają w efekcie przyczynić się do stworzenia bardzo funkcjonalnego serwisu, stanowiącego ciekawą alternatywę dla Facebooka.

Miarą sukcesu w przypadku serwisów społecznościowych jest przede wszystkim liczba użytkowników. Google raz na jakiś czas publikuje oficjalne statystyki, jednak nie dzieje się to zbyt często. Paul Allen, którego uwaga jest bardzo skupiona na Google+ poinformował ostatnio, że serwis społecznościowy Google osiągnął już pułap 100 milionów użytkowników.

Na podstawie ogólnodostępnych danych, jak i swoich opracowań szacuje on, że do końca tego roku Google+ będzie mogło pochwalić się ponad 400 milionami użytkowników, co byłoby ogromnym sukcesem. Facebook, uznawany za najpoważniejszego konkurenta, może pochwalić się wynikiem ponad 800 milionów użytkowników. Istotne jest jednak to, jak ogromnym zapleczem dysponuje Google, co będzie mieć niebagatelne znacznie w przypadku przyciągania użytkowników.

Ocena 2.8/5 (56.04%) (273 głosów)
 • Śledzik
TAGI: plus   spolecznosci   web   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.