Dane z MegaUpload bezpieczne jeszcze przez dwa tygodnie

Pawel Cebula, 01-02-2012 | Źródło: CNET

Zamknięcie MegaUpload oznacza problemy nie tylko dla właścicieli tego serwisu, ale przede wszystkim poważne komplikacje dla użytkowników, którzy nie mają dostępu do swoich danych. Ostatnio pojawiły się informacje, że najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni rozpocznie się procedura usuwania plików z serwerów.

Na serwerach MegaUpload znajdowało się wiele różnego rodzaju plików - dość duża część z nich była po prostu nielegalna, łamiąc tym samym obowiązujące prawo. Wśród plików znajdowały się również elementy, które były własnością prywatnych użytkowników, którzy w ten sposób postanowili przechowywać część swoich danych.

W ostatnich dniach coraz więcej zaczęło się mówić o tym, co dalej stanie się z danymi z MegaUpload. Okazuje się, że firmy oferujące usługi hostingowe, utrzymując jednocześnie infrastrukturę MegaUpload, planują usunięcie danych w związku z brakiem wpłaty za świadczone usługi. Sytuacja zaczęła się robić nerwowa.

Pełnomocnik MegaUpload poinformował, że udało się wynegocjować z ISP dwutygodniowy okres, podczas którego możliwe będzie osiągnięcie odpowiedniego porozumienia z rządem Stanów Zjednoczonych, od którego to zależeć będzie np. umożliwienie użytkownikom skopiowania swoich plików. Po tym czasie najprawdopodobniej dane zostaną usunięte.

Ocena 2.82/5 (56.36%) (198 głosów)
  • Śledzik
TAGI: megaupload   pliki   hosting  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2012-02-06
    pzdr pocwicz


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.