Firefox 12 z funkcjonalniejszą nową kartą?

Pawel Cebula, 30-01-2012 | Źródło: Webware

Od pewnego czasu pojawiały się informacje, które wskazywały na to, że Firefox w jednej z kolejnych wersji otrzyma bardzo funkcjonalną wersję "nowej karty", która miałaby przypominać tę, znaną z Chrome.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, Firefox 12 w ciągu najbliższych dni powinien trafić do kanału Aurora. Wiele wskazuje na to, że to właśnie 12 wersja przeglądarki Mozilli będzie oferowała możliwość personalizacji nowej karty. Ostatnie wydania z kanału "nightly" już oferują tę funkcję.
 
Aktualnie po otworzeniu nowej karty widoczna jest siatka 9 prostokątów, które prezentują najczęściej odwiedzane strony. Zadbano o to, aby była możliwość przypięcia wybranych stron, przesuwania i usuwania ich w zależności od potrzeb użytkownika. Jednak to nie koniec zaplanowanych nowości.
 
Firefox 12 najprawdopodobniej będzie oferował również zupełnie nową kartę domową (dostępną np. po wpisaniu adresu: about:home). W dolnej części strony wyświetlane będą przyciski, które pozwolą na szybki dostęp do ustawień, pobieranych plików, historii, czy zakładek. Kolejne wersje Firefoksa będą oferowały również obsługę aplikacji - podobnie jak w przypadku przeglądarki Google.
Ocena 2.68/5 (53.52%) (256 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • Pamięć
    Dodał: Gość data: 2012-01-30
    Ja bym wolał, by zrobili coś z zarządzaniem pamięcią.

  • Dodał: Gość data: 2012-03-17
    Jest już lepiej niż z Chromem. Proszę nie powtarzać nieaktualnych już informacji.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.