Twitter będzie blokował niektóre treści?

Pawel Cebula, 27-01-2012 | Źródło: Twitter

Przedstawiciele Twittera, będącego jednym z najpopularniejszych na świecie serwisów społecznościowych, poinformowali, że niektóre rodzaje publikowanych wpisów mogą być blokowane przez obsługę serwisu.

Użytkownicy korzystający z Twittera publikują codziennie gigantyczną liczbę wiadomości. Ich treść jest różna - od osobistych komentarzy, przez spam, po sformułowania, których przekaz może budzić wątpliwości. W związku z tym, Twitter zastrzegł, że najbardziej wątpliwe treści mogą być blokowane.

Tak będzie np. w przypadku treści pronazistowskich - te mają być blokowane np. we Francji i Niemczech. Co ciekawe, blokada wiadomości będzie dotyczyć poszczególnych krajów - w tym samym czasie będą one normalnie dostępne dla użytkowników z pozostałych części świata. Użytkownik, o fakcie blokady zostanie poinformowany przez odpowiedni komunikat na Twitterze.

Przy okazji pojawiają się zapewnienia, że nie ma to absolutnie żadnego związku z chęcią ograniczenia wolności słowa, czy ekspresji własnych poglądów. Po części ma to być związane z prawem, jakie obowiązuje w poszczególnych krajach, gdzie promowanie różnego rodzaju treści jest po prostu zabronione.

Ocena 2.75/5 (54.91%) (334 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.