Google+ dostępny dla niepełnoletnich

Pawel Cebula, 26-01-2012 | Źródło: Google+

Google uruchamiając swój serwis społecznościowy wprowadziło pewne ograniczenia, które dotykały przede wszystkim osób nieletnich. Od teraz, osoby, które nie są pełnoletnie również mogą korzystać z Google+.

Najbardziej aktywnymi użytkownikami Internetu są przede wszystkim osoby nastoletnie - to właśnie oni najchętniej dołączają do kolejnych serwisów społecznościowych, płynąc zgodnie z nurtem obowiązującego aktualnie trendu. O ile w przypadku Facebooka nie jest to zbyt trudne, to w przypadku Google+ sytuacja wyglądała nieco inaczej.

Przede wszystkim, do skorzystania z Google+ konieczne jest posiadanie konta Google. Tutaj pojawiał się pierwszy problem - osoby niepełnoletnie nie mogły dołączyć do społeczności Google+. Koncern z Mountain View weryfikował dane, które zostały udostępnione podczas zakładania konta Google.

W związku z tym, że do społeczności serwisu ma dołączyć grupa osób, która jest bardzo podatna na różnego rodzaju zagrożenia, Google wprowadziło szereg zmian w sposobie działania funkcji dostępnych w Google+, uwzględniając ostrzeżenia o tym, że opublikowanie informacji dla osób spoza ich kręgu wiąże się z umożliwieniem dostępu do niej dla wszystkich.

W przypadku, gdy osoba nieletnia będzie korzystała z funkcji Hangout i do rozmowy dołączy ktoś spoza jej kręgu, to młody użytkownik Google+ zostanie odłączony, następnie otrzyma odpowiednią informację, wraz z możliwością ponownego dołączenia do rozmowy.

Ocena 2.52/5 (50.39%) (229 głosów)
 • Śledzik
TAGI: nieletni   google   spolecznosc  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.