Mapy Google ostrzegą o zagrożeniach

Pawel Cebula, 26-01-2012 | Źródło: Google

Internet odgrywa coraz poważniejszą rolę w przypadku przepływu informacji dotyczących bardzo ważnych wydarzeń. Google za pomocą swoich Map od teraz będzie informować o różnych zagrożeniach i niebezpieczeństwach.

Twitter już wielokrotnie pełnił rolę jednego z podstawowych kanałów informacyjnych, który umożliwiał najszybsze pozyskanie informacji związanych np. z tsunami, czy trzęsieniami ziemi. Zespół pracujący nad rozwojem Map Google uznał, że usługa ta może doskonale sprawdzać się przy okazji informowania o różnych zagrożeniach.

W związku z tym, powstała specjalna strona Google Public Alerts. Pozwala ona na osadzenie na mapie tego, gdzie i jakiego rodzaju zagrożenia występują. Za pośrednictwem tego serwisu można się dowiedzieć o zbliżających się powodziach, tornadach, zamieciach śnieżnych i innych zagrożeniach.

Każde zanotowane ostrzeżenie jest widoczne na mapie jako obszar wyróżniony pomarańczowym kolorem. Po kliknięciu w tę część mapy wyświetlane są bardziej szczegółowe informacje związane z tym, kiedy alarm został ogłoszony, ile będzie jeszcze trwał, a także o innych istotnych czynnikach.

Ocena 2.62/5 (52.49%) (237 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mapy   ostrzezenia   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.