Joomla 2.5 gotowa do pobrania

Pawel Cebula, 25-01-2012 | Źródło: Joomla

Joomla jest jednym z najpopularniejszych CMS-ów, mając zastosowanie zarówno w przypadku prywatnych, jak i firmowych stron. Po wielu miesiącach pracy, udostępniono nową wersję tego systemu zarządzania treścią.

W przypadku Joomli zastosowanie ma nowy cykl wydawniczy - nowe wersje tego CMS-a pojawiają się dokładnie co 6 miesięcy. Poprzednia wersja (1.7) zadebiutowała w lipcu 2011 roku. Tradycyjnie, poza dodaniem nowych funkcji, zajęto się również usunięciem wykrytych błędów, które były odnajdywane i zgłaszane przez użytkowników.

Nowa wersja Joomli zawiera kilka poważnych nowości, które od dłuższego czasu były oczekiwane przez użytkowników. Przede wszystkim, dodano wsparcie dla innych niż MySQL baz danych. Teoretycznie MySQL jest najczęściej wykorzystywany w przypadku CMS-ów, jednak taka możliwość powinna być dostępna już wcześniej.

Poza tym, wdrożony został system automatycznych powiadomień, w sytuacji, gdy zostanie wykryta nowa wersja Joomli lub rozszerzenia, jakie jest wykorzystywane w przypadku konkretnej witryny. Dostęp do tego typu informacji będą mieć wszyscy administratorzy Joomli.

Wprowadzono również usprawnienia związane z wyszukiwarką - od teraz powinna być ona znacznie bardziej skuteczna, oferując dokładniejsze wyniki wyszukiwania. Dodatkowo wdrożono obsługę automatycznego uzupełniania zapytania, a także zadbano o poprawę szybkości.

Ocena 2.59/5 (51.83%) (240 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wordpress   cms   joomla  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.