Mapy Google z nowymi opcjami

Pawel Cebula, 20-01-2012 | Źródło: Google System

Google dość regularnie aktualizuje swoje różne usługi, wprowadzając kolejne niewielkie uaktualnienia, które tak naprawdę mają duży wpływ na komfort użytkowania poszczególnych serwisów. Tym razem wprowadzono pewne modyfikacje w Mapach Google.

Jedną z ostatnich nowości, jaka pojawiła się w przypadku Map Google jest funkcja podświetlania granic danego miasta lub konkretnego obszaru. Charakterystyczne różowe podświetlenie jest widoczne np. w sytuacji, gdy użytkownik w zapytaniu wpisze kod pocztowy danego miasta. Podobnie stanie się po wpisaniu nazwy miasta.
 
Po oddaleniu widoku na Mapach Google cały obszar jest pokryty różowym odcieniem, dzięki czemu poprawiona jest czytelność - użytkownik znacznie lepiej widzi obszar lub miasto, które było przez niego poszukiwane. Funkcja ta jest domyślnie włączona we wszystkich wersjach Map Google, pojawiając się natychmiast po wpisaniu nazwy miasta, kodu pocztowego lub województwa.
Ocena 2.76/5 (55.19%) (233 głosów)
 • Śledzik
TAGI: aplikacje   mapy   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.