500 mln użytkowników Twittera w lutym?

Pawel Cebula, 17-01-2012 | Źródło: TheNextWeb

Serwis mikroblogowy Twitter cieszy się coraz większym zainteresowaniem, czego efekty możemy obserwować nawet w Polsce. Okazuje się, że w najbliższym czasie właściciele tego serwisu będą mieć powody do świętowania.

Twitter w Polsce zyskuje przede wszystkim dzięki Blipowi, który od dłuższego czasu nie doczekał się żadnych zmian, pomimo licznych deklaracji pojawienia się nowej wersji tego serwisu. Kolejni użytkownicy rezygnując z Blipa wybierają Twittera, który jest coraz bardziej funkcjonalny, oferując również polskojęzyczną wersję serwisu.
 
Jeden z brytyjskich blogów, na podstawie aplikacji Twopcharts przewiduje, że jeszcze w lutym w serwisie pojawi się 500 milionowy użytkowników. Aktualnie z tego serwisu korzysta 465 milionów użytkowników. Od maja na Twitterze liczba zarejestrowanych zwiększyła się o 65 procent. Średnio w ciągu doby rejestruje się ponad 853 tys. nowych osób, co daje 11 nowych kont w ciągu każdej sekundy.
 
Przy okazji prezentowania tak istotnych danych, bardzo ważne jest również to, jak duża część wszystkich zarejestrowanych jest aktywna, odpowiadając za tworzenie treści publikowanych w serwisie. Kilka miesięcy temu, ogłoszono, że miesięcznie z Twittera korzysta ok. 100 milionów użytkowników. Strona Twitter.com może z kolei pochwalić się 400 milionami unikalnych użytkowników.
Ocena 2.44/5 (48.85%) (305 głosów)
 • Śledzik
TAGI: blip   mirkoblog   twitter  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.