Bing drugą najczęściej używaną wyszukiwarką

Pawel Cebula, 12-01-2012 | Źródło: SearchEngineLand

Ostatnio pojawiły się zmiany w rankingu popularności przeglądarek internetowych - okazuje się, że wiele zmian ma miejsce również w przypadku wyszukiwarek. Szczególne powody do zadowolenia ma Microsoft.

Firma comScore opublikowała najnowsze wyniki badań dotyczące grudnia 2011 roku, które wskazują na to, że wyszukiwarka Bing pierwszy raz w historii była wykorzystywana częściej niż usługa oferowana przez Yahoo. Dość oczywiste jest to, że pozycja lidera niezmiennie należy do wyszukiwarki Google.
 
Zgodnie z danymi opublikowanymi przez comScore, Bing odpowiada za 15,1 procenta wszystkich zapytań wykonywanych w wyszukiwarkach internetowych. W ciągu miesiąca wyszukiwarka zyskała zaledwie 0,1 procenta, jednak Yahoo straciło 0,6 procenta (z 15,1% w listopadzie), co w efekcie pozwoliło Bingowi na przeskoczenie konkurenta.
 
Wyszukiwarka Google może się z kolei pochwalić wynikiem na poziomie 65,9 procenta w grudniu - jedna z najważniejszych usług oferowanych przez koncern Mountain View w ciągu miesiąca zwiększyła swój udział w ogólnej liczbie wykonywanych zapytań do wyszukiwarki o 0,5 procenta.
Ocena 2.76/5 (55.19%) (308 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   bing   yahoo  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.