Coraz więcej zdjęć na Twitterze

Pawel Cebula, 11-01-2012 | Źródło: Softpedia

W sierpniu 2010 roku, Twitter udostępnił swoim użytkownikom możliwość łatwego przesyłania zdjęć bezpośrednio z poziomu strony Twitter.com. W efekcie zanotowano ogromny wzrost liczy przesyłanych zdjęć.

Zaprezentowanie możliwości przesyłania i dzielenia się zdjęciami za pośrednictwem Twittera było długo wyczekiwaną możliwością. Do tej pory użytkownicy musieli korzystać ze specjalnych aplikacji klienckich lub ręcznie wrzucać grafiki na serwery specjalnych usług. Przewidywano tego kilka konsekwencji.
 
Przede wszystkim, dla wielu serwisów takich jak np. Twitpic, czy yfrog, miało to oznaczać duży spadek zainteresowania. Mimo to, duża część użytkowników nadal korzysta z hostingu obrazków, jaki jest obsługiwany przez aplikacje do obsługi Twittera. Zwiększyła się natomiast liczba publikowanych zdjęć w ramach Twittera.
 
W ciągu kilku miesięcy od udostępnienia nowej funkcji zanotowano wzrost o 421 procent liczby fotografii, jakimi dzielili się użytkownicy. W grudniu 2011 roku przesłano ponad 58,4 miliona zdjęć - usługa przesyłania zdjęć oferowana przez Twittera odpowiadała za 65 procent wszystkich zdjęć.
Ocena 2.79/5 (55.71%) (382 głosów)
 • Śledzik
TAGI: twitter   zdjecia   foto  

Komentarze:

 • A kilka zdjęć na raz?
  Dodał: Gość data: 2013-03-04
  Jakiś czas temu znalazłem stronkę, gdzie można dodać kilka zdjęć od razu: http://twtgal.com
 • ALAeJqbjqa
  Dodał: Hendra data: 2014-05-03
  na podstawie kursu DJIA praognzowoc kurs PLN/USD? Jakas korelacja pewnie istnieje ale nie sadze by poziom DJIA byl istotna wskazowka w kwestii kursu USD/PLN.Najwazniejsze znaczenie dla kursu PLN ma podejscie do ryzyka. Gdy ryzykowne inwestycje sa popularne wtedy PLN rosnie, gdy ryzykowne transakcje sa odwracane wtedy PLN oslabia sie. Obecnie odejscie od ryzyka naklada sie na spadek EUR a to zawsze wplywalo negatywnie na kurs PLN/USD.W kazdym razie, jesli 4000 na DJIA nie byloby spowodowane lokalnie amerykanskimi czynnikami to spodziewalbym sie raczej duzo drozszego dolara.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.